Hetuesit e vdekjes së Maradonës do të kontrollojnë telefonin e tij

Autoritetet që hetojnë rrethanat rreth vdekjes së legjendës së Futbollit, Diego Maradona do të kenë akses në telefonët e Maradonës të Premten, 19 Shkurt. Daily Mail britanik raporton se gjykata javën e kaluar dha leje për të hetuar përmbajtjen e celularëve të Maradonës në rast se më shumë informacion në lidhje me vdekjen e një ylli të futbollit mund të gjendej në mesazhet e tyre.

Hetuesit po përpiqen të zbulojnë nëse mjeku Leopoldo Luque, që trajtoi Maradona kishte pjesë në vdekjen e yllit të futbollit.

Hetuesit  duan të shohin nga mesazhet që Maradona dërgoi, nëse ai kishte frikë për shëndetin e saj.

Maradona, i cili vdiq në moshën 60 vjeç, iu nënshtrua një operacioni në tru në fillim të Nëntorit. Ai u shërua nga operacioni në një rezidencë private në Tigre kur mori një sulm vdekjeprurës në zemër në 25 nëntor.

Veprimet e Luque janë vënë në dyshim. Vetëm gjatë muajit shkurt, disa gjëra të veçanta kanë dalë nga ditët e fundit të yllit. Në fillim të këtij muaji, Infobae lëshoi ​​material që e bën Luque të duket keq.

Materiali përfshin mesazhe me tekst dhe zë të shkëmbyer midis Luque dhe psikiatres Agustina Cosachov. Në to, Cosachov, i cili ishte i pranishëm në kohën e sulmit në zemër të Maradonës dhe Luque, i cili ishte rrugës për në Tigër, diskutuan gjendjen e Maradonës dhe përpjekjet e ringjalljes.

Më herët, u bë e qartë se infermieret, ndër të tjera, i dha Maradonës kanabis në mënyrë të përditshme. .

Në fillim të shkurtit, kanali televiziv Cronica lëshoi ​​një kasetë video të quajtur videoja e fundit e Maradona. Në video, Maradona ulet në tryezën e kuzhinës, ha supë dhe i dërgon përshëndetje mjekut të tij.

– Ndihem i murmuritur, por në rregull. Ju e dini që nuk më pëlqen intimiteti, por kur arrij të jem i mirë me njerëzit, unë dal nga foleja ime. Të puth Luque, Leopoldo Jacinto Luque, thotë Maradona në video.

Përveç Luque, të paktën Cosachov, psikologu Carlos Diaz dhe infermierët Dahiana Madrid dhe Ricardo Almiron janë nën hetim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.