Kosovë, 340 raste të reja dhe 10 viktima

Autoritetet shëndetësore në Kosovë njoftuan sot se analizat tregojne se 340 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në mbarë vendin. Krahas rasteve, është shënuar numër i lartë i viktimave gjatë 24-orëve të fundit.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 10 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 3 raste (67, 80, 55 vjeç), Prizren 2 raste (54, 46 vjeç), Rahovec 2 raste (76, 52 vjeç), Ferizaj 1 rast (72 vjeç), Gjakovë 1 rast (81 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (58 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së. Ndërkaq në Kosovë janë 6 737 raste aktive me COVID-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: