fbpx

Kosova humb me Suedinë, por edhe shansin për në botëror

Suedia doli që sërish të mposht Kosovën me rezultat 3 – 0 duke i vrarë shpresat për të ëndërruar më tej.

Aventura e kombëtares së Kosovës në eliminatoret Botërorit “Katar 2022”, zyrtarisht ka përfunduar dhe “Dardanët” pas humbjes me Suedinë, nuk kanë asnjë gjasë për t’u kualifikuar.

Kosova pas tre ditëve do përballet me Gjeorgjinë.

Kosova renditët në pozitën e parafundit me katër pikë, tetë më pak se Suedia që mban të dytën, derisa janë edhe dy ndeshje pa zhvilluar. Synimi i Kosovës tani do jetë pozita e tretë, gjë që nuk do jetë e lehtë, ngase renditen pesë pikë prapa Greqisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: