THL: Përkeqësohet situata e koronavirusit gjatë fundjavës

23,325 infeksione të reja me koronavirus janë regjistruar që nga e premtja, thotë Instituti Kombëtar për Shëndetin dhe Mirëqenien THL.

Janë 620 pacientë me koronavirus në kujdesin spitalor, thotë THL në njoftimin më të fundit. Kjo është 112 pacientë më shumë se të premten.

Sipas THL, 18 vdekje nga koronavirus janë regjistruar që prej të premtes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: